Akce

S34E01: Habeas Tortoise

Z Simpsons Wiki - CZ

"Habeas Tortoise"' je první epizoda 34. série seriálu Simpsonovi. Byla odvysílána 25. září 2022.

Synopse

Poté, co ho veřejné ponížení donutí pochybovat o vlastní inteligenci, založí Homer internetovou skupinu, která se věnuje řešení záhady zmizení želvy ze springfieldské zoo, ale zjistí něco mnohem zlověstnějšího.

Obsah epizody

Starosta Quimby pořádá debatu o tom, že by se Kolumbův den už neměl slavit kvůli problematickému chování Kryštofa Kolumba, a všichni s tím souhlasí, kromě lidí italského původu. Poté nechá vystoupit Helen Lovejoyovou, která debatuje o bezplatných knihovnách DYI, které se objevují po celém městě, a debatuje o možnosti, že by v nich byly knihy jako Kámasútra. Homer vystoupí s návrhem, aby se všechny sešly na jednom místě, kde by si je mohl každý přečíst, a lidé se mu vysmějí do obličeje jeho návrhu na vytvoření knihovny, kde se debata vede.

Aby se Homer cítil lépe, vezme Marge celou rodinu do springfieldské zoo, kde si i zvířata myslí, že je hloupý. Nakonec dojdou k Pomalému Leonardovi, který chybí, a osloví je ředitel zoo. Snaží se ředitele přemluvit, aby po želvě pátral, ale nechá se přemluvit a vezme si to osobně a doma najde možnou stopu, jak se asi dostala do zajetí. Jde na policejní stanici a předloží důkazy, ale i náčelník Wiggum ho považuje za hlupáka a nebere ho vážně.

Marge navrhne Homerovi, aby se podíval na Facelook, jestli o tom neexistuje nějaká skupina, a najde skupinu Ztracený Leonard! Homer začne zveřejňovat fotky svých důkazů a všichni s tím souhlasí, takže se vrátí do zoo a živě tam vysílá svůj výzkum. Expozice byla nahrazena expozicí prérijního psa Petea. Když si lépe prohlédne okolí, Homer najde před zoo dům s kamerou na dveřích, Chalmersův dům. Pozve Chalmerse do skupiny a uspořádají setkání v Simpsonově domě.

Homer připraví paellu a místnost včetně televize a důkazní tabule a hosté dorazí. Hostům jeho paella chutná a začnou na tabuli vyvěšovat své nápady a pak jdou protestovat do domu ředitele zoo. Tam Gil požádá slečnu Hooverovou o ruku a ona nabídku přijme. Doma se při rozhovoru o svatbě a protestu objeví v kuchyni Pomalý Leonard a Homer se přizná. Našel želvu v králičí noře poté, co spadla do rokle v zoo. Před skupinou s tím nepřišel, jinak by to skončilo.

Nakonec ho Marge označí za hlupáka, když odmítne říct pravdu, a tak jde na svatbu, sám. Po svatbě začnou plánovat intriky, jak přimět ředitele zoo, aby želvu propustil, ale ty už jsou příliš nebezpečné a Homer se jim v tom snaží zabránit. Když se obrátí proti němu, přijede s ní Marge a snaží se dokázat, že je to robot, ale Homer jim otevře oči.

Začnou se rozebírat, včetně Gila a paní Hooverové, Homer však přichází s nápadem najít další záhadu, aby skupina zůstala pohromadě, zjistit, odkud pochází Calamari, a mluvit o pořadu kreslený pořad, který dokáže předpovídat budoucnost. Uvnitř klubka příze, které používají, je vidět kamera, která je spojuje s McClellanovými, výrobci příze, kteří sledují konspirační skupiny po celém světě, přičemž McClellan vykřikuje, že jejich odbyt je díky nim na střeše. Nakonec Homer natočí Tik Tok video pro přípravu své konspirační schůzky paelly.

Produkce

Během produkce se epizoda jmenovala "Habeus Tortoise".