Akce

S33E16: Pretty Whittle Liar

Z Simpsons Wiki - CZ

Homer se dívá na Million Dollar Li$ting: Springfield v televizi, sleduje kupce, kteří chtějí koupit Burnsovo panství, popíjí pivo, než ho osloví Marge a pozve ho k Vočkovi, když ten večer pořádá knižní klub. Zatímco na knižním klubu všichni komentují, jak byla kniha nudná, Brandine projeví jinou úroveň inteligence než obvykle, čímž ostatní účastníky šokuje.

Druhý den ráno v Prvním springfieldském kostele a rybářské boudě začnou kolovat slova a dorazí ke Cletusovi, jak se stala chytrou, a Agnes mu ukáže průkazku do knihovny Staré springfieldské knihovny. Mezitím ve škole Lisa podává zprávu slečně Hooverové o tom, že muži dostávají kredity za ženskou práci ve vědě, a po konfrontaci s učitelkou dostane vynadáno a je poslána zpět na své místo. Dvě děti jsou viděny, jak si předávají poznámky o tom, že je "jedna z nich".

Na Cletusově farmě Cletus konfrontuje Brandine a ta mu prozradí, že je to pravda. Poté, co jí z tornáda spadlo několik knih, začala číst knihy, sledovat balet a doplňovat si sebevzdělání ve Springfieldském Athenaeu. Poté, co vidí její změnu, nepoznává v ní ženu, do které se zamiloval, a rozejdou se. Děti, které nechtějí žít jiný život, ji nechávají samotnou a ona odchází do Simpsonova domu, kde zůstává.

U Výměnkáře Jacka, poté co Marge dostane od všech reálnou odpověď na otázku, jak mohla mít někoho lepšího než Homera, začne Brandine vyprávět příběh o tom, jak se s Cletusem seznámili na svatbě její sestry, když seděli na stejném balíku sena. Mezitím ve škole Lízu šikanují a děti z ranní družiny pro ni udělají únikovou cestu a představí ji "Lize výjimečných géniů". Líza málem prozradí šikanujícím, kde se nacházejí, ale podaří se jim je pomocí triku udržet na uzdě.

Doma u večeře se Brandine chce vrátit ke svým dětem, zatímco Bart a Líza vyprávějí příhody z dne ve škole, čímž Brandine rozpláčou, zatímco Marge v posteli vypráví Homerovi, co si o nich myslí lidé ve městě, a požádá Homera, aby si promluvil s Cletusem, který mu dělá ještě větší starosti o jejich obě manželství. Brandine si však uvědomí, jak nemůže zůstat stále pryč, a chce se vrátit domů, poté co Líze poradí, aby v tomto věku neskrývala svou inteligenci.

Brandine se nakonec rozhodne opustit svůj nově nabytý život a vrátit se na farmu, zatímco Líza přesvědčuje ostatní, aby odhalili svou pravou povahu "chytráků", a jeden po druhém tak činí. Na farmě ji děti přivítají zpět, ale prozradí, že Cletus hodně přemýšlel a došel k závěru, že se také trochu změní, a vrátí se s průkazkou do knihovny a knihou. Doma Marge zjistí, že Homer opravil věci, které jí měly ukázat, jak se změnil, včetně toho, že přivezl Eltona Johna a Beatles, které měli hrát Lenny, Vočko, Sam, Barney a Carl. Nakonec Cletus představí knihy na svém sněhu, Cletus o knihách.

Zdroj: <a href="https://simpsonswiki.com/wiki/Pretty_Whittle_Liar" target="_blank" rel="noopener">Simpsonswiki.com</a> Cletus zjistí, že jeho žena Brandine skrývá tajnou lásku... učení.


Zdroj: <a href="https://simpsonswiki.com/wiki/Pretty_Whittle_Liar" target="_blank" rel="noopener">Simpsonswiki.com</a>


Sezóny seriálu Simpsonovi

Sezóny seriálu Simpsonovi