Akce

S33E07: A Serious Flanders (2)

Z Simpsons Wiki - CZ

"A Serious Flanders (Part 2)" je sedmá epizoda 33. série seriálu Simpsonovi a celkově sedm set třináctá epizoda. Původně se vysílala 14. listopadu 2021. Autorem scénáře epizody je Cesar Mazariegos a režisérem Matthew Faughnan. Hostují v ní Brian Cox jako Kostas Becker, Cristin Milioti jako Barbara Belfry, Chris O'Dowd jako Seamus, Timothy Olyphant jako šerif Flanders a Jessica Paré jako Colette.

"A Serious Flanders (Part 2)" je druhou částí dvoudílné epizody seriálu Simpsonovi a předcházela jí část první.

Chapter IV: Tree Money, Where Art Thou?

Marge je na policejní stanici, aby nahlásila, že Homera unesl Kostas. Wiggum se vzdá jeho únosu, ale Marge zjistí, že používá auto Bohatého Texasana. Ned se mezitím obává, že zjistí, co se stalo, a snaží se najít způsob, jak přijít k výkupnému, a přemýšlí o návratu do minulosti.

Ned a jeho dědeček jsou v holičství, když přijde mafie bratrů Szyslakových a zdá se, že se začnou prát, ale poté, co holič odvede kluka, mu předají úplatek. Poté, co jednoho z bratrů praští z okna, aby si zachoval dobrou pověst, jde se s nimi bavit do hospody, než si vydělá na živobytí v motelu Prestige.

V motelu se dohoda mezi bratry a mafií z hlavního města zvrtne, protože se kvůli penězům v tašce pustí do přestřelky. Přežije těsně před příjezdem policie a schová peníze mezi stromy, ale objeví se Kostas, který si o peníze řekne, ale než stihne prozradit, kde jsou, uklouzne na ledu a nabodne se na Kostasův nůž. Kostas zapíše dluh do své knihy a prchá před policií, jejíž auto do stromu narazí a způsobí jeho pád na místo, kde ho najde Homer.

Chapter 5: Uff-Da!

V domě Bohatého Texasana se Seamus a Colette baví nad prací na výročí a Colette nechá u Homera nůž, což ještě více podnítí jejich hádku, než začne dům hořet. Po chvíli se usmíří a začnou tančit, ale oheň prorazí horní patro a rozdrtí je pod vanou.

Mezitím do sirotčince svatého Gilese vnikne Ned, aby jim ukradl peníze, ale Barbara se vrátí s klíčem od trezoru na náhrdelníku, takže předstírá, že ji postrádá, a začne se s ní líbat, zatímco Marge se podaří zachránit Homera z vyhořelého domu. Nedovi se podaří získat zpět tašku a utéct, ale Barbara to zjistí a hodí mu do auta americkou vlajku. Prosí Boha o odpuštění za svůj čin, že musel zachránit Homera, ale předtím, než se vybourá, vidí Homera a Marge, jak bezpečně jedou v autě na druhou stranu.

Homer jde zachránit Neda před havárií, ale popálí si při tom ruku, zachrání i tašku s penězi, ale než si ji stihne odnést, přijde na místo Barbara a pozná v něm hrdinu, který zachránil peníze sirotčince. Nedovi se podaří utéct, ale nemůže utéct před Kostasem, který mu volá, aby si vzpomněl, že dluh stále trvá, a aby očekával, že přijde, až to bude nejméně čekat.

Chapter 6: From Red to Black

O tři roky později jsou už Homer a Marge majiteli obchodu Heroic Lube and Tire a on je velmi oblíbeným hrdinou, nicméně Marge zná pravdu a je naštvaná, že on zachraňuje peníze místo Neda. Mezitím se Bart stane nejmladším orlím skautem ve městě, zatímco Líza je populární, a to vše díky Homerovi. Homer dostane pohlednici z Wyomingu a neznámo proč se tam Marge vydá za Flanderovými, po všech bezpečnostních opatřeních a Ned přizná, že chtěl pozornost a všechno jim to přivodil.

Najednou někdo přijde do chaty a Marge vejde do dveří a zabouchne je, konfrontuje Homera kvůli jeho tajemství, že ho sledoval z domova, zjistí, že Nedovi v tom tři roky pomáhal, odpustí mu jeho činy, nicméně Homer tuší, že ji sledoval Kostas, těsně před tím, než chatu rozstřílí samopalem.

Kostas vstoupí do chaty a najde ji prázdnou a je, jak utíkají z díry v podlaze. Ned se postaví do fronty a nechá je v bezpečí, s čímž šťastně souhlasí, a dá se na útěk, než dorazí k zamrzlému jezeru, přičemž se mu nepodaří uniknout. Když Kostas řekne Nedovi pravdu, začne rvačka a Ned, aby se z ní dostal, popadne svou knihu dluhů a odhodí ji na led.

Kostas se pro ni vydá, načež pod ním praskne led. Nakonec se Kostas pod prolomeným ledem utopí a Ned je volný. Bart se stává skautem, Wiggum jí koblihy ve stánku Tlustého Tonyho, Snake se stává knězem a Barbara má další románek, s námořním kapitánem. Flanderovi jsou zpátky ve svém domě a Homer s Marge doma opět spojují postele.Zdroj: <a href="https://simpsonswiki.com/wiki/A_Serious_Flanders_(Part_2)" target="_blank" rel="noopener">Simpsonswiki.com</a>


Sezóny seriálu Simpsonovi