Akce

S33E06: A Serious Flanders (1)

Z Simpsons Wiki - CZ

Cold opening

V domě bohatého Texasana utíká před třemi vymahači dluhů, jejich vůdcem Kostasem Beckerem, Seamusem a Collette, ale nakonec je chycen, svázán provazy a zastřelen.

Kapitola první: Čím hůř, tím líp

Ned Flanders sbírá odpadky ve sněhu a zjistí, že Homer vykonává veřejně prospěšné práce kvůli tomu, že řekl soudci, kam si má strčit pokuty za parkování. Po klopýtnutí ze svahu zjistí, že uvízl v kládě s pytlem plným peněz.

Když pytel přinesou domů, Rod a Todd se hádají, co s penězi udělají, zatímco Ned vzpomíná, co by s nimi udělal jeho dědeček, šerif Flanders. V minulosti Ned identifikoval zloděje a místo aby ho zatkl, dal mu peníze na chleba, aby dal jemu i Nedovi za vyučenou.

V sirotčinci svatého Gilese jim Ned peníze daruje a řekne jim, aby ctili jeho dědečka jako dárce, nicméně tisk to překroutí tak, že dárcem je on. Když Kostas zjistí, kde Ned peníze vzal, při porcování těla Bohatého Texasana zjistí, že zůstává ve Springfieldu, aby uctil dluh.

Kapitola druhá: Hrochův hlavolam

V Androidově doupěti a obchodě s baseballovými kartami Seamus a Collette vyzvídají informace o tom, jak Neda najít, vyhrožují mu a poté, co se dozvědí, kde se obvykle nachází, zavolá Komiksák Tlustému Tonymu a ptá se ho, proč nebyl chráněn tak, jak platí, a Tlustý Tony mu řekne, že si to s ním vyřídí.

V Prvním springfieldském kostele Simpsonovi chválí Neda za jeho činy, než se vrátí dovnitř, aby si vzal zpátky Bibli, a najde Kostase, který ji drží, a řekne mu, že teď má dluh na své jméno, protože dostal tašku.

Barbara Belfryová přijíždí se sirotky, zachrání ho před Kostasem, ale jen dočasně, a pozve ho na rande na otevření Springfieldských zimních trhů, zatímco Kostas najde Nedovu adresu domů ze stránky Bible, kterou vytrhl.

Na trzích si Ned a Barbara dávají rande, ale Homer je vyruší s tím, že jim jejich lásku sežral, ale všichni lidé ho vypískají a on se nechá vyhodit do Opilého kluziště. Doma se Marge zlobí na Homera, že je sobecký, protože chce peníze pro sebe, zatímco Kostasovo auto míří k Flandersovu domu, Seamus však ztratí noviny.

Po příjezdu na Evergreen Terrace 742 najdou na zahradě Nedovy věci a v domnění, že je to jeho dům, ochromí Homera poté, co ho rozptýlí obličejem Bohatého Texasana, v domnění, že je to Ned.

Třetí kapitola: Kobliha pro ďábla

Barbara pozve Neda do domu a začnou se líbat, Ned však zjistí, že je manželkou Sideshow Mela, přestože mají dohodu o svobodě "zábavy", kvůli čemuž toho Ned lituje a k Melově radosti uteče.

U Kostase je Homer svázaný, ale Kostas zjistí, že je to špatný muž, zavolá Nedovi a pohrozí mu, že má 24 hodin na to, aby mu dal peníze, jinak Homer zemře. U jeho dveří se objeví Marge a on jí zalže o tom, kde se nachází, aby nemusela volat policii, protože jinak riskuje Homerův život.

Marge ho obchází a hledá, zatímco v Krusty Burgeru se setkávají Tlustý Tony a Kostas, přičemž mu Tony vyhrožuje, že jinak vypadne z města. Začne přestřelka, při níž jsou zabiti Disco Stu, pan Burns, Tlustý Tony, Noha, Louie a Johnny Tightlips. Do obchodu vnikne Snake Jailbird, aby ho vykradl a zjistil, co se stalo, zatímco Marge najde Homerovu identifikační kartu, kterou Kostas upustil.Zdroj: <a href="https://simpsonswiki.com/wiki/A_Serious_Flanders_(Part_1)" target="_blank" rel="noopener">Simpsonswiki.com</a>


Sezóny seriálu Simpsonovi