Akce

S12E16: Konec šikany ve Springfieldu

Z Simpsons Wiki - CZ

Díl Konec šikany ve Springfieldu je 16. epizodou 12. sezony.

Do springfieldské základní školy přichází nová žákyně, která okamžitě začne fyzicky napadat jen ty „chytré" děti. A nebyla by to Lisa, kdyby nezačala pátrat po důvodu jejího agresivního chování..


Sezóny seriálu Simpsonovi

Obsah epizody

Původní název: Bye Bye Nerdie
Český název: Konec šikany ve Springfieldu
Epizoda: 12x16
Tabule: Už nikdy nebudu zveřejňovat výši ředitelova platu.
Premiéra v USA: 11. března 2001

Springfieldská základní škola má novu žákyni jménem Francine. Líza se s ní chce skamarádit, jenže Francine se k ní chová velmi nevybíravým způsobem – dá jí ránu pěstí, zamkne do skříňky a ukousne hlavu její Malibu Stacy. Ještě zvláštnější ovšem, je, že Francine se tak nechová vždycky, je agresivní jen někdy. Líza zjistí, že všichni šprti produkují tzv. outsiderin, který proti nim popuzuje rváče. Svůj objev se chystá předvést na vědeckém sympoziu. Mezitím se Homer rozhodne zajistit bezpečí všem dětem ve městě, a že to vezme opravdu vážně – dokonce způsobí krach několika obchodů jako je prodejna dětských berlí nebo náplastí.

Text: Kristýna Nováková


Aktualita pochází z již zaniklého webu Simpsonovi.net

Za povolení doplnění obsahu našeho webu děkujeme Nakladatelství­ CREW s.r.o.

Obsah epizody

Původní název: Homer Goes to Prep School
Český název: Konec za dveřmi
Epizoda: 24x09
Tabule: Paní učitelka přes prázdniny neztloustla.
Premiéra v USA: 6. ledna 2013
Z návštěvy dětského centra si Homer odnese pořádné trauma. A jelikož existuje jen jeden způsob, jak Homer řeší (nejen) svá traumata, za chvíli už sedí u Vočka. Právě tam se seznámí s mužem jménem Lloyd, členem organizace tzv. prepperů, tedy hnutí, které se snaží připravit právě na katastrofy typu pád ekonomiky, invaze mimozemšťanů nebo definitivní konec světa. Homer tyto ideály rychle přijme za své a stane se jedním z nich. Studiem nové životní filozofie však Homer začne zanedbávat práci, což vede k problémům v jaderné elektrárně. Homer je vyzván, aby se společně se svou rodinou odstěhoval do tábora prepperů.


Aktualita pochází z již zaniklého webu Simpsonovi.net

Za povolení doplnění obsahu našeho webu děkujeme Nakladatelství­ CREW s.r.o.