Akce

S03E07: Speciální čarodějnický díl II

Z Simpsons Wiki - CZ

Bart, Líza a Maggie se vracejí z koledy. Začnou s Homerem jíst sladkosti, ale Marge je varuje, že budou mít noční můry.

Lízina noční můra

Rodina Simpsonových je v Maroku. Homer koupí od místního obchodníka opičí pracku, která mu splní 4 libovolná přání, ale zároveň každé přání doprovází nějaká pohroma. Po návratu domů se ale Marge pracka moc nezamlouvá. Ve chvíli nepozornosti si ji vezme Maggie a něco si přeje. K domu přijede přepychové auto. Pak ale zazvoní zvonek, Maggie dostane nový dudlík a auto odjede. Další přání má Bart. Chce aby jeho rodina bohatá a slavná. Stane se. Jdou do nejdražší restaurace ve městě, ale lidé už jich mají dost. Pracku si vezme Líza a potají si přeje světový mír. Ten je skutečně vyhlášen. Všechny zbraně jsou zničeny. Situace využijí Kang a Kodos a bezbrannou Zemi obsadí. Homer si poté přeje krůtí sendvič, ale maso je trochu sušší. Protože už pracka splnila všechna 4 přání, jde ji Homer hodit do popelnice. Tam se nachomýtne Ned. Homer mu pracku dá a on si přeje, aby je zbavila vetřelců. Lidé oslavují Neda.

Bartova noční můra

Obyvatelé města si musejí dávat pozor, aby je napadaly pouze šťastné myšlenky, jinak by je Bart, který umí číst myšlenky a proměnit kohokoliv a cokoliv na co se mu jen zlíbí, proměnil. U Simpsonů se koná snídaně a po ní jedou děti do školy. Ve školním autobuse se Bart rozhodne, že bude dnes řídit on místo Otty. Ve škole při rozdávání testů z dějepisu paní učitelka ohlásí, že se znovu změnily dějiny, aby odpovídaly Bartovu testu. Například že Ameriku objevil v roce 1942 nějaký chlap a Amerika se nyní jmenuje Trapárna. Doma se Homer pokusí Barta přetáhnout po hlavě židlí. Jelikož ale Bart umí číst myšlenky, tak mu to překazí - promění ho v klauna na pružině. Marge vezme Barta k psychologovi Marvinu Monroeovi, ten Homerovi poradí, aby se Bartovi více věnoval a lépe ho poznal. Chodí spolu na baseball, do kostela, na horskou dráhu a rybařit. Jeden večer Bart říká Homerovi, že by se mu chtěl nějak odvděčit a Homer chce zpět své staré tělo.

Homerova noční můra

Homer v práci spí a je vyhozen. Hledá novou práci a stane se z něj hrobník. V jednom hrobě ale usne. Pan Burns postaví nového robotického pracovníka, ale potřebuje do něj lidský mozek. Vydají se se Smithersem na hřbitov a když vidí Homera v otevřeném hrobě vezmou jeho. Ve své laboratoři mu Burns vyndá mozek a vloží do svého robota. Robot je ale stejně líný jako byl Homer a to Burnse zklame. Smithers ho přemluví, aby mozek vrátil zpět. Když pak kopne do robota, ten na něj spadne a rozdrtí mu všechny kosti. Smithers přišije jeho hlavu na Homerovo tělo. Když se Homer probudí ze svého snu, zjistí že skutečně má na svém těle hlavu pana Burnse.


Detaily o článku Speciální čarodějnický díl II


Sezóny seriálu Simpsonovi