Akce

S01E01: Vánoce u Simpsonových

Z Simpsons Wiki - CZ

Čas Vánoc se blíží. Bart s Lízou píší dopisy Santovi, Homer a Ned soupeří ve výzdobě domů a Marge - k nelibosti jejího manžela - zavolají Patty a Selma s nabídkou, že se na Štědrý večer zastaví.

Jenže tato idylka má brzy skončit. Pan M.Burns totiž nevyplatí svým zaměstnancům každoroční vánoční prémie, což by samo o sobě nebyla taková tragédie, peníze na dárky by se vzaly z Margeiných úspor, jenže Bart opět provede jednu ze svých lumpáren a to sice, že si nechá udělat tetování a na jeho odstranění padnou právě úspory.

Navíc Marge neví, že Homer přišel o prémie a ten se to před ní snaží ututlat. Vydává se sám na nákupy, ve snaze pořídit dárky, ale na žádné pořádné nemá peníze, proto se rozhodně přihlásit jako Santa Claus rozveselující děti v obchodním domě s nadějí, že si něco vydělá a přece jen zachrání Simpsonovské Vánoce.

Mezitím se také vydává pro vánoční stromeček, jenže všechny jsou moc drahé a výplatu za Santa Clausování dostane až na Štědrý den a tak mu nezbývá nic jiného, než stromeček ukrást z lesa.

Hlava rodiny konečně nastupuje k dočasné práci v obchodním centru. Zničehonic se tam ale objeví Bart a on je prozrazen. Vysvětlí synovi jak se věci mají a že jakmile zde svoji práci dokončí, bude vše zase v pořádku.

Na večer si tedy jde Homer pro výplatu, ale dostane pouhých 13 dolarů, to v něm uhasí i poslední plamínky odhodlání co měl. V tu chvíli potkávají Barneyho a ten začne pobízet Homera, aby šel společně s ním na psí závody a výplatu vsadil. Homerovi se to nejdříve nezdá, ale nakonec souhlasí a i s Bartem se vydávají na stadion.

Navzdory Barneyho radě vsadí na psa jménem Spasitel. Ten však dobíhá poslední a Homer už je vážně zoufalý. S Bartem prohledávají sázenky poházené na parkovišti před závodní halou, ale nic se jim najít nepodaří. V tom zaslechnou bědování kohosi a zahlédnou muže, jak odhání právě toho psa, na kterého měli vsazeno. Ten skočí Homerovi přímo do náruče a na Bartovo naléhání souhlasí, že si ho nechají.

Vrací se domů a Homer přiznává barvu, ovšem toto vše přehluší nadšení ze Spasitele, kterého Marge považuje za nejlepší vánoční dárek. Na závěr celá rodina zpívá vánoční koledy.


Detaily o článku Vánoce u Simpsonových


Sezóny seriálu Simpsonovi