Akce

Ryba jménem Selma - Simpsonofil

Z Simpsons Wiki - CZ

Na začátek tu pro vás mám jednu žhavou novinku: jak si možná vzpomínáte tak v šestém halloweenském speciálu 3F04 byla v díle "Homer^3" kombinována klasická animace s 3D grafikou, vytvořenou studiem "Pacific Data Images". Vězte tedy že v připravované (jubilejní desáté) Halloweenské epizodě se počítá s kombinací standardní animace a živých herců, kteří spolu budou interagovat - tedy ne jako na závěr tohoto Halloweenského speciálu, kdy 3D Homer "pouze" šel po ulici a rozhlížel se okolo sebe... no - nechme se překvapit. Teď už se ale podívejme na poslední epizodu a ještě před tím si blíže představme Patty a Selmu (portrét, je vtipně recyklovaný z epizody 2F14 (Homer vs. Patty and Selma)... ;-)

Podrobně...

Marginy sestry Patty a Selma (a.k.a. "the gruesome twosome" aneb "pekelná dvojka" jak jim říká Homer) jsou dvojčata (Patty je o dvě minuty mladší), která jsou o celých šest let starší než Marge, čehož v mládí obě zdatně využívaly k jejímu šikanování a psychickému deptání (a podobně se chovaly i k Bartovi a Lise, když u nich v epizodě 8F14 (Homer Alone) museli strávit víkend). Obě dvě pracují na Springfieldském DMV (Department of Motor Vehicles) a jsou svobodné (ostatně při pohledu na ně se není co divit). Podle Marginých slov z epizody 2F14 (Homer vs. Patty and Selma) si ale pouze Patty vybrala celibát dobrovolně, Selmy se prostě nikdo neptal... ale ona to nevzdává, stále je na číhané a snaží se nějakého muže ulovit - měla dokonce rande i s Barneym a Hansem Molemanem...

Selma byla dokonce krátce vdaná za Leváka Boba (než se ji v epizodě 8F20 (Black Widower) pokusil zavraždit) a v dnešní epizodě za Troye McClurea, se kterým se rozvedla poté, co zjistila, že si jí vzal pouze proto aby pomohl své kariéře a zbavil se tak pomluv o svém bizarním sexuálním životě. V epizodě 3F20 (Much Apu About Nothing), Selma dokonce říká že si nemůže vzít Apua, protože její jméno "Selma Bouvier Terwilliger Hutz McClureová" je už dostatečně dlouhé i bez Nahasapeemapetilona, což by znamenalo, že si někdy mezi Levákem Bobem a Troyem McClurem vzala (a zase se rozvedla) se známou Springfieldskou právnickou hvězdou, Lionelem Hutzem - v seriálu se tak ale nikdy nestalo. Naproti tomu Patty jeden čas uvažovala o svatbě s ředitelem Skinnerem, ale nakonec se ho kvůli své sestře zřekla. Jak ukázal náhled do budoucnosti v epizodě 2F15 (Lisa's Wedding) tak jsou obě svobodné i v roce 2010 - a Selmě stále dělá společnost pouze její ochočený leguán Jub Jub (viz)...

Mnoho lidí od sebe Patty a Selmu nerozlišuje, což je ovšem hrubá chyba a proto tady uvedu několik základních rozdílů které je charakterizují a podle kterých je velmi jednoduché je rozeznat: Selma si svoje vlasy češe na dvě strany, zatímco Patty je má "upravené" do jednoho chuchvalce, Patty nosí kulaté korále, zatímco Selma oválné a konečně Patty nosí náušnice ve tvaru trojúhelníku a Selma náušnice kulaté nebo ve tvaru písmene "S". Posledním podstatným rozdílem je ten, že zatímco Patty kouří cigarety "Lady Laramie 100s", tak Selma dává přednost "Laramie High Tars" (s vysokým obsahem dehtu) - obě dvě si pak svorně neholí nohy... :-)

Patty a Selma nesnášejí Homera (a Homer nesnáší je), z čehož plyne řada zajímavých situací: tak například v epizodě 3F06 (Mother Simpson) vyšlo najevo, že už koupily Homerovi hrobku, přestože ještě zdaleka není mrtvý a v epizodě 1F10 si udělaly Homerovu voodoo panenku a "začaly mu pracovat na očích" - není se tedy co divit, že je v Halloweenském speciálu 2F03 reverend Lovejoy upálil jako čarodějnice. V epizodě 9F09 (Homer's Triple Bypass) kdy Homer podstoupil operaci srdce neváhaly a přivedly Marge rovnou do nemocnice nového manžela, zatímco Homer ještě ležel na sále a v epizodě 8F21 (The Otto Show) jsme se dozvěděli že jejich nejoblíbenější rodinná videokazeta je ta, na níž si Homer omylem skřípnul nos do toasteru.

Zatímco nejoblíbenějším televizním pořadem dědečka Simpsona je Matlock (tedy spíše "Maaaaaatlock" :-), tak Patty a Selma obdivují MacGyvera (Selma má dokonce doma klubko jeho vlasů) - naproti tomu v epizodě 2F31 (A Star is Burns) navrhují pro přilákání turistů přejmenovat Springfield na Seinfeld. Obě dvě jsou také členkami kuželkářského týmu DMV Regulation Kings (3F10) a jejich patrně nejodvážnějším činem bylo, když se v rámci festivalu "Do What You Feel" v epizodě 1F05 (Bart's Inner Child) projely Springfieldem nahé na koni a la Lady Godiva. A na závěr něco co vám možná vyrazí dech - Patty a Selma navštívily Československo! V epizodě 8F08 (Flaming Moe's) Selma promítá OFF diapozitivy, k nimž podává následující vysvětlení: "And this is Patty trying to plug her leg razor into one of those ungodly Czechoslovakian outlets." (A tohle je Patty jak se snaží zastrčit svůj depilátor do jedné z těch příšerných československých zásuvek.)