Akce

Marge Simpsonová

Z Simpsons Wiki - CZ

Marge Simpson.png

Marjorie Jacqueline Simpsonová (*Bouvierová) známá také jako Paní S. se narodila 1. listopadu 1954. Je to šťastná hospodyňka na plný úvazek, která drží rodinu pohromadě. Nebýt jí, dům by byl dávno vzhůru nohama a všude by byl svinčík. Je na mateřské, jelikož hlídá Maggie (1 rok). V rodině je to moralizující síla. Její výška je 259 cm (i s vlasy). Její oblíbený zpěvák je Tom Jones a Ringo Star.

Nejoblíbenější časopis je Sponge a Vacuum . Ve svých objemných vlasech už našla kočku Sněhulku, Maggie, sklenici s vánočními úsporami, šekovou knížku a fotku s Lennym. Marge se zúčastnila plno dobročinných akcí ve Springfieldu, protože chce změnit svět k lepšímu. Bez řečí vaří ,uklízí, pere, žehlí, vaří, umývá nádobí, čistí dům, vysává nebo obsluhuje Homera.

V roli matky je výborná, ale z pohledu Maggie se sama přebalí.

Má hnědé oči jako oříšek.

I když je Marge na mateřské, zkoušela si rozjet vlastní karieru a to ne jedenkrát. Například byla prodejce preclíků, servírka, prodavačka nemovitostí, policajtka, učitelka na Springfieldské základní škole, učitelkou malířství ve vězení, služkou, makléřkou, herečkou, prodavačkou, atd. Má velký strach z létání, protože když byla malá, viděla svého tátu, jak je letuškou v letadle.Marge je rozený malířský talent. Několikrát se mu věnovala, ale pak toho nechala. K profesionálnímu malířství ji učil Profesor Lombardo. Zkoušela namalovat svého pěveckého idola Ringa Stara. Obraz se jí povedl perfektně a tak ho poslala rovnou Ringovi. Ale Ringo Star ho otevřel až za 30 let, protože měl těch dopisů a balíků tolik, že dřív jak za 30 let se k tomu nedostal. Má na to velký talent. Kromě malířství také ráda háčkuje.

Její častá hláška je mručení - nesouhlas.

Marge je velmi oblíbená žena. Hlavně mezi pořádnými chlapisky. Hodně mužů se ji pokoušelo sbalit, ale svému Homerovi je neustále věrná. Její nejlepší kamarádka je Ruth Powersová , se kterou si užila mnoho zábavy a také honičku před policajty.Když se nudí, nebo když má 3x přeluxovaný pokoj a má vše hotové, čas tráví počítáním kukuřičných klasů na zácloně v kuchyni nebo luxováním v co nejkratším čase.

Měla plno dávných lásek jako : Jacques Brunswick nebo Artie Ziff . Není zcela pravda, že první setkání Homera a Marge bylo na Springfieldské střední škole. V díle Takový jsme nebyli, když bylo Homerovi 10 let a Marge 8 let, dal Abe Homera do tábora pro chudé děti, kde se poprvé potkal také s Carlem a Lennym nebo s Vočkem. Když měli pionýrský úkol mýt nádobí na protější táboře přes jezero - Lap chlapa. V kuchyni byly tři pozice - setřít jídlo, umýt a třetí utřít a dát do čistého nádobí pro další použití. Homer byl u setření jídla a k němu chodilo všechno nádobí. V tom mu přišel talíř, kde byla i rovnátka... A odněkud seshora se ozvalo "Ach! Moje rovnátka!" a Homer řekl "Mám je!" a tak si domluvili rande u dívčího tábora. Samozřejmě desetiletý Homer nevěděl, že to je Marge, se kterou se zase za 15 let poznají. Večer se sešli u jezera a po chvíli oba neodolali a začali se líbat. Když už bylo pozdě, domluvili se zase na zítřek. Když Homer šel do tábora, díval se pořád za Marge a nevšiml si, že jde přímo do propasti s jezerem. Homer spadl do jezera a ráno se probudil celý mokrý a otrhaný někde na pevnině. Celou noc někam plaval až doplaval k... táboru Špeky dolů??? Ano, Homer doplaval k sousedícímu táboru pro tlouštíky. Hned se ho ujal instruktor a Homer celou dobu cvičil společně s šerifem Wiggumem, starostou Quimbym nebo s Komiksákem. Neměl šanci na útěk. Celou noc cvičil a Marge zatím čekala celou noc na Homera u toho místa, kde byli tehdejší večer. Homer ale z tábora utekl. Ale Marge byla hrozně smutná a tak si pro něj přijla její matka Jackie. Homer přijel asi 5 min. po odjezdu Marge a tím byl jejich vztah ukončen. Ale za 15 let se zase potkali tentokrát na Springfieldské střední škole, kde se do sebe opět zamilovali. A to bylo konečné. Pak se vzali a měli čtyři děti: Barta ,Lízu ,Huga a Maggie .


Zdroj Článku: Simpsons.Fandom.com