Akce

Líza vegetariánkou - Simpsonofil

Z Simpsons Wiki - CZ

Tak sjsme se konečně dočkali! Po dlouhých měsících opakování začíná Česká televize vysílat novou (sedmou) sezónu Simpsonových, a tak nás ode dnešního týdne čeká čtyřiadvacet zbrusu nových epizod, které si v Simpsonofilovi postupně představíme a detailně rozebereme. Předem se omlouvám za to, že dnešní pokračování bude poněkud zkratkovité a roztříštěné a také v něm bude o něco více anglických citací než je obvyklé - je to proto, že mnoho vtipů v této epizodě považuji nejen za zaznamenání hodné, ale i za porovnání hodné (myslím porovnání angličtina-čeština). Příští díl už bude normální a kompaktnější (alespoň v to doufám... ;-) A jako dnešní "téma" si představíme bývalé členy skupiny Beatles, kteří se někdy objevili v Simpsonových...

Podrobně...

Prvním bývalým beatlem, který se osobně seznámil s OFF (přesněji řečeno pouze s Homerem) se v epizodě 9F21 (Homer's Barbershop Quartet) stal George Harrison, se kterým se Homer setkal na jedné party:

George: Hello, Homer! I'm George Harrison.
Homer: Oh my God. Oh my God! Where did you get that brownie?
George: Over there. There's a big pile of them.
Homer: (Laughs crazily, then devours a whole bunch)
George: Well, what a nice fellow.

(Ahoj Homere! Já jsem George Harrison.
Ó můj Bože. Ó můj Bože! Kde jste vzal tu sušenku?
Tamhle; je jich tam celá hromada.
(Šíleně se zasměje, a potom jich kupu zhltne)
Hmm, milý chlapík.)

Ještě o dva roky dříve, v epizodě 7F18 (Brush with Greatness), ale vystupoval Ringo Starr, v roli Margina dívčího idolu, kterému v roce 1966 napsala zamilovaný dopis a navrch mu poslala jeho portrét, který vlastnoručně namalovala. Tady jsou dva dopisy, které Ringo v daném díle napsal:

Ringo: Dear Sally. In response to you letter of December the 12th 1966, me favourite colour is blue, and me real first name is Richard. Thanks for the snapshot. You're a real cute bird. Love, Ringo. PS: Forgive the lateness of my reply.

(Drahá Sally. V odpovědi na tvůj dopis ze 12. prosince 1966 (připomínám, že jsme někdy v roce 1990 ;-), moje oblíbená barva je modrá a moje opravdové jméno je Richard. Díky za fotku. Jsi opravdu kočka. S láskou, Ringo. PS: Odpusť opoždění mojí odpovědi.)

Ringo: Dear Marge. Thanks for the fab painting of Yours Truly. I hung it on me wall. You're quite an artist. In answer to your question, yes, we do have hamburgers and fries in England. But we call French fries "chips". Love, Ringo. PS: Forgive the lateness of my reply.

(Drahá Marge. Díky za úžasný obrázek. Pověsil jsem si ho na zeď. Jsi opravdu dobrá malířka. V odpovědi na tvojí otázku, ano, i v Anglii máme hamburgery a hranolky. Ale hranolkám říkáme "krokety". S láskou, Ringo. PS: Odpusť opoždění mojí odpovědi.)

No a konečně v dnešní epizodě se dočkal i poslední žijící beatle, Paul McCartney a s ním také jeho žena Linda, kteří Lisu přesvědčili o tom, že vegetariánství je sice dobrá věc, ale že se nic nemá přehánět...