Akce

Himlhergotdonerveterkrucajselement - Simpsonofil

Z Simpsons Wiki - CZ

Na úvod tu pro vás mám dvě novinky, přičemž ta první z nich se k poslední, výrazně hudebně zaměřené, epizodě docela hodí. Podle nejnovějších zpráv z Rhino Records totiž stále ještě není definitivně rozhodnuto o osudu alba "Go Simpsonic With The Simpsons: A Whole Lot More Music From The Television Series" (o kterém se můžete více dočíst tady), jehož vydání bylo podle tiskového oznámení z konce loňského roku "odloženo na neurčito", tj. prakticky zrušeno, a tak je možné, že se ho ještě někdy letos dočkáme. Druhá novinka hovoří o dalším významném ocenění, kterého se OFF dostalo. Poté, co byl Bart v červnu loňského roku zvolen časopisem Time jako jediná animovaná postavička do Top 20 nejvlivnějších osobností zábavního průmyslu 20.století, se Simpsonovi dostali i do dalšího podobného žebříčku, který sestavil americký časopis "Entertainment Weekly".

V letošním roce vyjdou v tomto časopise čtyři speciální vydání, ve kterých se budou hodnotit největší a nejlepší události v zábavním průmyslu za posledních sto let, rozdělené do kategorií jako jsou Filmy, Hudba nebo Televize, a jak už jste asi uhádli, tak se Simpsonovi dostali právě do televizního žebříčku. Oceněna byla první epizoda druhé sezóny, 7F03 (Bart Gets An F), a to za "important cultural signifigance", jednak díky svému skvělému příběhu (mimo jiné se v ní také poprvé objevila pozdější známá Bartova "catch-phrase": 'Underachiever... and proud of it.') a jednak proto, že to byla první Simpsonovská epizoda, která ve sledovanosti porazila do té doby vedoucí "Cosby Show" na NBC. Podle redakce Entertainment Weekly toto vítězství Barta Simpsona nad Cliffem Huckstablem znamenalo začátek nové televizní éry, neboli "the passing of the baton from 80's family function to 90's dysfunction" (předání štafetového kolíku fungující rodinou osmdesátých let nefungující rodině let devadesátých).

První místo v žebříčku, a hrdý titul "The Greatest Moment on Television", obsadil atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho a jeho následný pohřeb, který podle názoru mnoha mediálních odborníků znamenal pro televizi totéž, co uveřejnění zprávy Kennetha Starra pro internet. Druhé místo obsadila svatební epizoda Mary Tyler Mooreová ze seriálu Rhonda, a na třetím místě se umístila epizoda "Who Shot J.R." ze seriálu Dallas (kterou Simpsonovi parodovali v názvu dílu 2F16 (Who Shot Mr. Burns?)), zatímco OFF s epizodou 7F03 (Bart Gets An F) obsadila 31. místo. V internetovém hlasování, které pro tuto příležitost v Entertainment Weekly vypsali, pak Simpsonovi na celé čáře zvítězili v kategorii televizních sitcomů, když porazili i tak populární seriály jako M*A*S*H, Seinfelda, Přátele, I Love Lucy, Show Andyho Griffithe, už zmíněnou Cosby Show nebo Na zdraví.