Akce

Bart po setmění - Simpsonofil

Z Simpsons Wiki - CZ

Dnes se na začátku nebudeme zdržovat nějakými dlouhými proslovy a rovnou se vrhneme na dnešní "téma", ve kterém si detailněji než je obvyklé rozebereme couch gag dnešní epizody...

Podrobně...


Couch gag dnešní epizody je totiž skvělou parodií na obal desky 'Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band' od Beatles, na kterém byla zobrazena celá řada slavných osobností, stojících okolo "Fab Four" (tentýž obal paroduje také obal nové Simpsonovské desky 'The Yellow Album', který si můžete prohlédnout vlevo a porovnat jej s originálem, který by se měl válet o něco níže). V dnešním couch gagu vystupuje OFF v barevných uniformách, ve kterých stáli na původním obalu členové Beatles, a funkci slavných osobností převzali různí (více či méně známí) obyvatelé Springfieldu. Podobně jako na původním obalu byly různé (opět více či méně nesmyslné) předměty, tak i v dnešním couch gagu jejich místa zaujímají jiné věci, byť neplatí stoprocentně, že jedné věci z obalu odpovídá jedna věc z couch gagu. Tak například panence Shirley Templeové, která je na původním obalu, odpovídá loutka klauna Krustyho, kterou drží v ruce Nelson.

Mezi další předměty, rozmístěné po celé obrazovce patří také: busta Jebediaha Springfielda, deska 'Bigger Than Jesus' Homerovy skupiny Be Sharps z epizody 9F21 (Homer's Barbershop Quartet), známá Springfieldská rybička 'Blinky the Three-eyed Fish' v malém skleněném akváriu, talíř růžového želé, kelímek Squishee, Homerova koule na kuželky, Lisina panenka 'Happy Little Elves', kornout se zmrzlinou, lahev nápoje 'Simpson and Sons Revitalizing Tonic' z epizody 2F07 (Grampa vs. Sexual Inadequacy), velká a tlustá loutka v podobě Homera a řada pivních plechovek.

Peter Blake, který obal desky 'Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band' navrhoval, do něj umístil také voskové figuríny Beatles z muzea Madame Tussaud, v jejich slušivých černých oblečcích z prvních let kariéry a tak jsou v dnešním couch gagu na různých místech také navíc postavy OFF, tak jak vypadali v dobách show Tracey Ullmanové (viz). Před gaučem stojí velký buben, podobný tomu z obalu desky, byť na něm není žádný nápis, zatímco na tom původním je napsáno "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". Nalevo od bubnu leží Spasitel, napravo Sněhulka a pod ním je z mnoha koblih vytvořeno slovo "Simpsons", podobně jako na obalu desky bylo z květin vytvořeno slovo "Beatles"

Po několika "framech" do obrazu vběhne OFF: Homer a Marge (která drží v náručí Maggie) zleva a Bart s Lisou zprava. Marge je oblečená v zeleném jako John, Maggie má na hlavě Ringovu čepici, ale v červené, nikoliv v růžové, Homer je v modrém jako Paul, Lisa v růžovém jako Ringo, ale nemá na hlavě čepici a Bart je oblečený jako George, v červené. Na původním obalu drží John lesní roh, Ringo trubku, Paul anglický roh a George flétnu. Dnes Marge drží Maggie, Homer plechovku piva, Lisa má svůj saxofon a Bart svůj prak. Zatímco na albu stáli (zleva doprava) John, Ringo, Paul a George (tedy zelená, růžová, modrá, červená), dnes je to Marge, Homer, Lisa a Bart (zelená, modrá, růžová a červená).

Poté co se všichni zastaví na místě, se Homer rozhlédne doprava a doleva a pak se otočí zády ke kameře, což je narážka na to, že na zadní straně obalu k seržantu Pepperovi stojí všichni čtyři beatlové v řadě a Paul (jehož barvu oblečení má na sobě Homer) je jako jediný z nich obrácený zády ke kameře. Ke konci couch gagu pak zazní jeden dlouhý disonantní "akord", podobný slavnému (asi minutu dlouhému) zvuku, který je slyšet na konci 'A Day In The Life', což je závěrečná skladba na desce 'Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band', a kterého John Lennon dosáhl tak, že jedním mocným úderem zavřel klavír a stisknul tak celou řadu kláves najednou...